Szlifierka bębnowa

Szlifierka bębnowa pozwala na precyzyjne wyrównanie oraz wygładzenie konkretnej powierzchni. Przy pomocy tego narzędzie usuwa się wierzchnie warstwy materiału, dzięki czemu uzyskuje się coraz gładszą i równiejszą powierzchnię. W naszej ofercie posiadamy nowoczesne modele szlifierek bębnowych, które charakteryzują się niezawodnością, a także skutecznością. Jest to idealny wybór do zakładów produkujących meble, a także dla stolarzy. Są to maszyny bardzo zaawansowane technologicznie, które sprawdzają się przy produkcji krzeseł, łóżek czy stołów.

Szlifierka bębnowa do drewna

Szlifierka bębnowa do drewna jest wygodna i intuicyjna w codziennym użytkowaniu. Nasze maszyny wyróżniają się prostą budową oraz funkcjonalnością. Przy ich użyciu można nie tylko zajmować się obróbką drewna, ale również elementów drewnopodobnych. Dużym atutem naszych urządzeń jest również to, że z powodzeniem można ich używać na powierzchniach wypukłych, płaskich, a nawet profilowanych, które posiadają bardzo złożone kształty. Co ważne, oferowane przez nas szlifierki bębnowe posiadają także kilka poziomów prędkości oraz regulację obrotów.

Nasi doradcy zawsze są do dyspozycji klientów. To oznacza, że można się z nimi skontaktować zarówno telefonicznie, jak i mailowo. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, a przede wszystkim pomogą dobrać właściwy model szlifierki bębnowej do drewna.

Szlifierki – dostępne modele:

Szlifierka bębnowa DSB

Przeznaczenie urządzenia:
Za względu na swoją prostą budowę i funkcjonalność, szlifierka bębnowa DSB często stosowana jest przy takich pracach, jak obróbka mechaniczna elementów drewnianych i drewnopodobnych. Dobrze sprawdza się na powierzchniach płaskich, wypukłych, profilowanych o złożonych kształtach, a także powierzchniach krzywoliniowych. Właśnie dlatego urządzenie świetnie sprawdzi się przy produkcji mebli do domu (również giętych i stylizowanych), drzwi, a także schodów czy wszelkiego rodzaju galanterii.
Szlifierka posiada przynajmniej trzy prędkości obrotowe wrzeciona lub płynną regulację obrotów. Na wrzecionie maszyny można zamontować bębny szlifierskie szczotkowe, pneumatyczne bębny szlifierskie, jak i różnorodne narzędzia szlifiersko-polerskie innych firm. Konstrukcja szlifierki DSB pozwala na zamontowanie dwóch różnych narzędzi, które pracują w układzie pracy poziomym (tzw. szlifowanie elementów z wolnej ręki). Maszyna dzięki swojej prostej obsłudze niewielkiej cenie spełnia oczekiwania i cieszy się uznaniem, zarówno przy większych, kompleksowych pracach, jak i tych mniejszych realizacjach stolarskich.

SZLIFIERKA BĘBNOWA DSB z płynną regulacją obrotów wrzeciona

SZLIFIERKA BĘBNOWA DSB

DANE TECHNICZNE:

 • układ pracy poziomy
 • silnik 1,1 kW
 • trzy prędkości obrotowe silnika:
  • 550/650/850 obr./min
  • 850/1050/1250 obr./min

  lub płynna regulacja obrotów wrzeciona
  od 200 do 1200 obr/min,

 • poziom roboczy 880mm,
 • napięcie zasilające 3×400 V, 50Hz,
 • zgodność z normami bezpieczeństwa CE.
LEKKA GŁOWICA SZCZOTKOWA
GŁOWICA DO POSTARZANIA RUSTIC
GŁOWICA DO POSTARZANIA RUSTIC
GŁOWICA DO POSTARZANIA RUSTIC 02

SZLIFIERKA BĘBNOWA DSB z przedłużonym wrzecionem L-600mm:

SZLIFIERKA BĘBNOWA DSB
SZLIFIERKA BĘBNOWA DSB 02

Szlifierki KSB, KSB-2

Przeznaczenie urządzenia:

SZLIFIERKA BĘBNOWA KSB to prosta budowa i wysoka funkcjonalność. Maszynę stosujemy do szlifowania, po obróbce mechanicznej, elementów drewnianych, drewnopochodnych, płaskich, wypukłych, profilowanych o złożonych kształtach i krzywoliniowych. Szlifierka ta sprawdza się w obróbce drewna przeznaczonego na meble, okna oraz drzwi, a także znajduje zastosowanie przy wykończeniu schodów.
Szlifierka bębnowa posiada przynajmniej trzy prędkości obrotowe wrzeciona lub płynną regulację obrotów. Na wrzecionie maszyny można zamontować bębny szlifierskie szczotkowe, pneumatyczne bębny szlifierskie, jak i różnorodne narzędzia szlifiersko – polerskie innych firm. Szlifierka KSB składa się z zespołu napędowego z wrzecionem, które pozwala na ustawienie narzędzia pod różnym kątem w stosunku do obrabianego elementu. Element bazowany jest na blacie stołu, który ma możliwość regulacji w osi pionowej i poziomej.

Wersja bogatsza szlifierki, o numerze KSB 2 posiada dodatkowo w transporter z płynna regulacją obrotów pasa taśmy, rolki dociskowe, a sama głowica szlifująca może być ustawiana do pracy w poziomie nad transporterem, pozostałe funkcje pracy tak jak w standardowej wersji. Umożliwia to szlifowanie obrabianych elementów przelotowo. Szlifierka KSB 2 dzięki swojej funkcjonalności może wykonać prace o charakterze strukturalnym, przy produkcji elementów drewnianych gdzie uzyskujemy efekt „starego drewna” tzw. rustykalu. Maszyna dzięki swojej prostej obsłudze niewielkiej cenie, funkcjonalności oraz niskimi kosztami obsługi, spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających i jest często wybierana, zarówno do większych prac stolarskich, jak i mniejszych realizacji.

szlifierka KSB
szlifierka KSB-2
Szlifierka KSB
Szlifierka KSB-2

DANE TECHNICZNE:

 • układ pracy poziomy, pionowy
 • silnik 1,1kW do 1,5 kW,
 • trzy prędkości obrotowe silnika:
  • 550/650/850 obr./min
  • 850/1050/1250 obr./min

  lub płynna regulacja obrotów wrzeciona 200 do 1200 obr/min,

 • regulowane położenie blatu stołu w pionie i poziomie,
 • poziom roboczy 880mm,
 • napięcie zasilające 3×400 V, 50Hz,
 • zgodność z normami bezpieczeństwa CE.

dodatkowo KSB 2:

 • płynna praca transportera w zakresie 1,5-7,5 m/min
 • moc silnika transportera 0,18 kW
 • głowica (Ø250mm) nad transporterem – max grubość elementu 80 mm
 • rolki dociskowe.
głowica
szlifierka
szlifierka bębnowa
szlifierki
Głowica nad transporterem
Głowica prostopadle do transportera
Głowica pod katem do transportera
Głowica po przeciwnej stronie transportera