Szczotkarko-odmuchiwarki

W naszej firmie zawsze stawiamy na kompleksową obsługę klientów. To dlatego można u nas znaleźć urządzenia z najwyższej półki, które pozwolą na całkowite wyposażenie każdego zakładu stolarskiego. Szczotkarko-odmuchiwarki znacznie ułatwiają pracę i pozwalają na jej szybsze zakończenie. Są uzupełnieniem tradycyjnych szlifierek oraz polerek, które również można znaleźć w naszej ofercie. Po ukończeniu prac, przed rozpoczęciem malowania powierzchni lakierem, należy ją bardzo dokładnie oczyścić. To kluczowe do tego, żeby farba dobrze się trzymała. W tym celu warto wybrać nasze nowoczesne urządzeniami, jakimi są szczotkarko-odmuchiwarki. Szybko, skutecznie oraz precyzyjnie usuną kurz, a także pył z  każdego elementu. Zapraszamy do poznania oferty czyszczarek do drewna i szlifierek pneumatycznych ręcznych.

Szczotkarko-odmuchiwarki do każdego elementu drewnianego

Nasze szczotkarko-odmuchiwarki są skonstruowane w taki sposób, żeby były jak najbardziej uniwersalne. To oznacza, że można ich swobodnie używać do każdego rodzaju drewna oraz elementów drewnopochodnych. Co ważne, w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia kształt obrabianych produktów. Szczotkarko-odmuchiwarki są skonstruowane w taki sposób, żeby dotarły do nawet najdrobniejszych zakamarków, dzięki czemu są tak chętnie wybierane przez profesjonalistów.

Szczotkarki do drewna

Oferowane szczotkarki do drewna mogą zostać wykorzystane do skutecznego usunięcia pyłu, kurzu i pozostałych zanieczyszczeń ze wszelkich szerokich płaszczyzn. Dzięki kolumnowemu systemowi regulacji wysokości można ustawić szczotkarki do drewna na dowolnym zasięgu, aby praca była jak najbardziej komfortowa. Maszyny działają w następujący sposób: przetwarzany element przechodzi przez kolejne zespoły robocze, czego efektem jest finalny produkt pozbawiony jakichkolwiek śladów pyłu i kurzu. Szczotkarki do drewna służą także do neutralizacji ładunków elektrostatycznych.

Szczotkarki do postarzania drewna

Profesjonalne szczotkarki do postarzania drewna mogą zostać przeznaczone także do szlifowania i nadawania struktury drewna. W zależności od rodzaju urządzenia mogą zostać zastosowane do dokładnego polerowania. Nasze szczotki do postarzania drewna świetnie sprawdzą się w przypadku konieczności nadania struktury w drewnie miękkim. W niektórych przypadkach możliwe jest także przeznaczenie narzędzi do obróbki końcowej drewna twardego. Używanie szczotkarek do drewna to najlepszy sposób na przygotowanie powierzchni materiałów pod malowanie oraz bejcowanie.

Szczotkarko-odmuchiwarki – dostępne modele

Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300 z turbo odkurzaniem/listwą dejonizacyjną

Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300
Przeznaczenie urządzenia:
Szczotkarko Odmuchiwarka DSGT przeznaczona jest do usuwania z szerokich płaszczyzn elementów płycin pyłu i kurzu.

Opis techniczny:
Szczotkarko – Odmuchiwarka DSGT-L1300 składa się z spawanego z profili stołu transportowego z płynną regulacją prędkości posuwu taśmy transportowej, na której zainstalowane są trzy agregaty. Zespoły robocze posiadają kolumnowy system regulacji wysokości, pozwalający na ustawienie narzędzia na potrzebnej, zadanej wysokości. Maszyna posiada, również regulowany docisk rolkowy. Po przejściu elementu przez wszystkie zespoły robocze otrzymujemy elementy pozbawiony pyłu. Zespół szczotkowy czyszczący wyposażony w wał szczotkowy, zespół z listwą dejonizacyjną odpowiedzialną za neutralizacje ładunków elektrostatycznych drobinek pyłu na elemencie odpylanym, oraz sześć turbo odmuchiwaczy powietrznych z dyszami obrotowymi odmuchujące ostatecznie czyszczony element.
Agregaty podczas pracy osłonięte są ssawą, która pełni rolę odciągu pyłu odprowadzając zanieczyszczenia do instalacji odciągowej. Prosta budowa urządzenia zapewnia łatwą jego obsługę i niezawodne działanie.

Dane techniczno-eksploatacyjne:

Zespół szczotkowy czyszczący
Wał czyszczący mm 180/52×1380
Czop wrzeciona (średnica) mm Ø52
Szerokość robocza mm 1300
Max grubość czyszczących elementów mm 80
Obroty wrzeciona   przeciwbieżne
Prędkość obrotowa wału obr/min płynna praca wrzeciona (sterowanie falownikiem od 200 do 900)
Zespół czyszczący kW 1,1
Zespół z listwą dejonizacyjną
Listwa dejonizacyjna   GN-571-1200
Kontroler-zasilacz   SBC
Metoda emisji jonów   Impulsowa DC
Moc wat 13
Napięcie zasilające V AC 230 (50Hz)
Zespół turbo odmuchiwaczy
Turbo odmuchiwacze szt. 6
Transporter
Prędkość transportera m/min płynna regulacja 2 do 12
Moc silnika transportera kW 0,55
Poziom roboczy mm 900 +/-30
Min. długość elementu uwarunkowana średnicą narzędzia.
Całkowita moc urządzenia kW 1,7
Napięcie zasilające V AC 3×400 +PE (50Hz)
Napięcie sterujące V DC 24
Zapotrzebowanie powietrza dla trzech ssaw m³/h 4000
Wymiary gabarytowe urządzenia:
– długość
– szerokość
– wysokość
mm 2000
1800
1400
Poziom hałasu dBA 73
Masa urządzenia kg 750
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300 02
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300 03
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300
Zespół szczotkowy czyszczący
Zespół listwa dejonizacyjna
Zespół szczotkowy czyszczący
Zespół listwa dejonizacyjna

Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200 z turbo odkurzaniem

Przeznaczenie urządzenia:
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200 Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT przeznaczona jest do usuwania z szerokich płaszczyzn elementów płycin pyłu i kurzu.

Opis techniczny:
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200 składa się z spawanego z profili stołu transportowego z płynną regulacją prędkości posuwu rolek transportowych, na której zainstalowane są trzy agregaty. Zespoły robocze posiadają kolumnowy system regulacji wysokości, pozwalający na ustawienie narzędzia na potrzebnej, zadanej wysokości. Po przejściu elementu przez wszystkie zespoły robocze otrzymujemy elementy pozbawiony pyłu. Dwa zespoły szczotkowe czyszczący wyposażony w wał szczotkowy, zespół z listwą dejonizacyjną odpowiedzialną za neutralizacje ładunków elektrostatycznych drobinek pyłu na elemencie odpylanym, oraz sześć turbo odmuchiwaczy powietrznych z dyszami obrotowymi odmuchujące ostatecznie czyszczony element. Zespół turbo odmuchiwacza czterech dysz obrotowych powietrznych odmuchujących czyszczony element, zespół szczotkowy czyszczący wyposażony w dwa wały szczotkowe czyszczący element góra – dół.
Pod transporterem rolkowym zamontowany jest dodatkowo kosz odciągowy, agregaty podczas pracy osłonięte są ssawą, która pełni rolę odciągu pyłu odprowadzając zanieczyszczenia do instalacji odciągowej. Prosta budowa urządzenia zapewnia łatwą jego obsługę i niezawodne działanie.

Dane techniczno-eksploatacyjne:

Zespół szczotkowy czyszczący
Wał czyszczący mm 200/50×1250
Czop wrzeciona (średnica) mm Ø50
Szerokość robocza mm 1200
Max grubość czyszczących elementów mm 80
Obroty wrzecion   współbieżne/przeciwbieżne
Prędkość obrotowa wału obr/min płynna praca wrzeciona (sterowanie falownikiem od 200 do 900)
Zespół czyszczący kW 2×1,1
Zespół turbo wdmuchiwacz
Dysze turbo odmuchiwacza szt. 8
Transporter
Prędkość transportera rolkowego m/min płynna regulacja 9 do 40
Moc silnika transportera rolkowego kW 0,75
Poziom roboczy mm 900 +/-30
Min. długość elementu uwarunkowana średnicą bębna szlifierskiego.
Całkowita moc urządzenia kW 3
Napięcie zasilające V AC 3×400 +PE (50Hz)
Napięcie sterujące V DC 24
Zapotrzebowanie powietrza dla trzech ssaw m³/h 6000
Wymiary gabarytowe urządzenia:
– długość
– szerokość
– wysokość
mm 2650
1700
1600
Poziom hałasu dBA 73
Masa urządzenia kg 650
Zgodność z normami bezpieczeństwa CE
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L120
Turbo-odmuchiwacz DSDT-L1200
Zespół szczotkowy czyszczący (góra/dół) DSDT-L1200
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200
Turbo-odmuchiwacz DSDT-L1200
Zespół szczotkowy czyszczący (góra/dół) DSDT-L1200