Szczotkarko-odmuchiwarki

W naszej firmie zawsze stawiamy na kompleksową obsługę klientów. To dlatego można u nas znaleźć urządzenia z najwyższej półki, które pozwolą na całkowite wyposażenie każdego zakładu stolarskiego. Szczotkarko-odmuchiwarki znacznie ułatwiają pracę i pozwalają na jej szybsze zakończenie. Są uzupełnieniem tradycyjnych szlifierek oraz polerek, które również można znaleźć w naszej ofercie. Po ukończeniu prac, przed rozpoczęciem malowania powierzchni lakierem, należy ją bardzo dokładnie oczyścić. To kluczowe do tego, żeby farba dobrze się trzymała. W tym celu warto wybrać nasze nowoczesne urządzeniami, jakimi są szczotkarko-odmuchiwarki. Szybko, skutecznie oraz precyzyjnie usuną kurz, a także pył z każdego elementu.

Szczotkarko-odmuchiwarki do każdego elementu drewnianego

Nasze szczotkarko-odmuchiwarki są skonstruowane w taki sposób, żeby były jak najbardziej uniwersalne. To oznacza, że można ich swobodnie używać do każdego rodzaju drewna oraz elementów drewnopochodnych. Co ważne, w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia kształt obrabianych produktów. Szczotkarko-odmuchiwarki są skonstruowane w taki sposób, żeby dotarły do nawet najdrobniejszych zakamarków, dzięki czemu są tak chętnie wybierane przez profesjonalistów.

Szczotkarki do drewna

Oferowane szczotkarki do drewna mogą zostać wykorzystane do skutecznego usunięcia pyłu, kurzu i pozostałych zanieczyszczeń ze wszelkich szerokich płaszczyzn. Dzięki kolumnowemu systemowi regulacji wysokości można ustawić szczotkarki do drewna na dowolnym zasięgu, aby praca była jak najbardziej komfortowa. Maszyny działają w następujący sposób: przetwarzany element przechodzi przez kolejne zespoły robocze, czego efektem jest finalny produkt pozbawiony jakichkolwiek śladów pyłu i kurzu. Szczotkarki do drewna służą także do neutralizacji ładunków elektrostatycznych.

Szczotkarki do postarzania drewna

Profesjonalne szczotkarki do postarzania drewna mogą zostać przeznaczone także do szlifowania i nadawania struktury drewna. W zależności od rodzaju urządzenia mogą zostać zastosowane do dokładnego polerowania. Nasze szczotki do postarzania drewna świetnie sprawdzą się w przypadku konieczności nadania struktury w drewnie miękkim. W niektórych przypadkach możliwe jest także przeznaczenie narzędzi do obróbki końcowej drewna twardego. Używanie szczotkarek do drewna to najlepszy sposób na przygotowanie powierzchni materiałów pod malowanie oraz bejcowanie.

Szczotkarko-odmuchiwarki – dostępne modele

Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300 z turbo odkurzaniem/listwą dejonizacyjną

Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300
Przeznaczenie urządzenia:
Szczotkarko Odmuchiwarka DSGT przeznaczona jest do usuwania z szerokich płaszczyzn elementów płycin pyłu i kurzu.

Opis techniczny:
Szczotkarko – Odmuchiwarka DSGT-L1300 składa się z spawanego z profili stołu transportowego z płynną regulacją prędkości posuwu taśmy transportowej, na której zainstalowane są trzy agregaty. Zespoły robocze posiadają kolumnowy system regulacji wysokości, pozwalający na ustawienie narzędzia na potrzebnej, zadanej wysokości. Maszyna posiada, również regulowany docisk rolkowy. Po przejściu elementu przez wszystkie zespoły robocze otrzymujemy elementy pozbawiony pyłu. Zespół szczotkowy czyszczący wyposażony w wał szczotkowy, zespół z listwą dejonizacyjną odpowiedzialną za neutralizacje ładunków elektrostatycznych drobinek pyłu na elemencie odpylanym, oraz sześć turbo odmuchiwaczy powietrznych z dyszami obrotowymi odmuchujące ostatecznie czyszczony element.
Agregaty podczas pracy osłonięte są ssawą, która pełni rolę odciągu pyłu odprowadzając zanieczyszczenia do instalacji odciągowej. Prosta budowa urządzenia zapewnia łatwą jego obsługę i niezawodne działanie.

Dane techniczno-eksploatacyjne:

Zespół szczotkowy czyszczący
Wał czyszczącymm180/52×1380
Czop wrzeciona (średnica)mmØ52
Szerokość roboczamm1300
Max grubość czyszczących elementówmm80
Obroty wrzeciona przeciwbieżne
Prędkość obrotowa wałuobr/minpłynna praca wrzeciona (sterowanie falownikiem od 200 do 900)
Zespół czyszczącykW1,1
Zespół z listwą dejonizacyjną
Listwa dejonizacyjna GN-571-1200
Kontroler-zasilacz SBC
Metoda emisji jonów Impulsowa DC
Mocwat13
Napięcie zasilająceV AC230 (50Hz)
Zespół turbo odmuchiwaczy
Turbo odmuchiwaczeszt.6
Transporter
Prędkość transporteram/minpłynna regulacja 2 do 12
Moc silnika transporterakW0,55
Poziom roboczymm900 +/-30
Min. długość elementu uwarunkowana średnicą narzędzia.
Całkowita moc urządzeniakW1,7
Napięcie zasilająceV AC3×400 +PE (50Hz)
Napięcie sterująceV DC24
Zapotrzebowanie powietrza dla trzech ssawm³/h4000
Wymiary gabarytowe urządzenia:
– długość
– szerokość
– wysokość
mm2000
1800
1400
Poziom hałasudBA73
Masa urządzeniakg750
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300 02
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300 03
Szczotkarko-odmuchiwarka DSGT-L1300
Zespół szczotkowy czyszczący
Zespół listwa dejonizacyjna
Zespół szczotkowy czyszczący
Zespół listwa dejonizacyjna

Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200 z turbo odkurzaniem

Przeznaczenie urządzenia:
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT przeznaczona jest do usuwania z szerokich płaszczyzn elementów płycin pyłu i kurzu.

Opis techniczny:
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200 składa się z spawanego z profili stołu transportowego z płynną regulacją prędkości posuwu rolek transportowych, na której zainstalowane są trzy agregaty. Zespoły robocze posiadają kolumnowy system regulacji wysokości, pozwalający na ustawienie narzędzia na potrzebnej, zadanej wysokości. Po przejściu elementu przez wszystkie zespoły robocze otrzymujemy elementy pozbawiony pyłu. Dwa zespoły szczotkowe czyszczący wyposażony w wał szczotkowy, zespół z listwą dejonizacyjną odpowiedzialną za neutralizacje ładunków elektrostatycznych drobinek pyłu na elemencie odpylanym, oraz sześć turbo odmuchiwaczy powietrznych z dyszami obrotowymi odmuchujące ostatecznie czyszczony element. Zespół turbo odmuchiwacza czterech dysz obrotowych powietrznych odmuchujących czyszczony element, zespół szczotkowy czyszczący wyposażony w dwa wały szczotkowe czyszczący element góra – dół.
Pod transporterem rolkowym zamontowany jest dodatkowo kosz odciągowy, agregaty podczas pracy osłonięte są ssawą, która pełni rolę odciągu pyłu odprowadzając zanieczyszczenia do instalacji odciągowej. Prosta budowa urządzenia zapewnia łatwą jego obsługę i niezawodne działanie.

Dane techniczno-eksploatacyjne:

Zespół szczotkowy czyszczący
Wał czyszczącymm200/50×1250
Czop wrzeciona (średnica)mmØ50
Szerokość roboczamm1200
Max grubość czyszczących elementówmm80
Obroty wrzecion współbieżne/przeciwbieżne
Prędkość obrotowa wałuobr/minpłynna praca wrzeciona (sterowanie falownikiem od 200 do 900)
Zespół czyszczącykW2×1,1
Zespół turbo wdmuchiwacz
Dysze turbo odmuchiwaczaszt.8
Transporter
Prędkość transportera rolkowegom/minpłynna regulacja 9 do 40
Moc silnika transportera rolkowegokW0,75
Poziom roboczymm900 +/-30
Min. długość elementu uwarunkowana średnicą bębna szlifierskiego.
Całkowita moc urządzeniakW3
Napięcie zasilająceV AC3×400 +PE (50Hz)
Napięcie sterująceV DC24
Zapotrzebowanie powietrza dla trzech ssawm³/h6000
Wymiary gabarytowe urządzenia:
– długość
– szerokość
– wysokość
mm2650
1700
1600
Poziom hałasudBA73
Masa urządzeniakg650
Zgodność z normami bezpieczeństwa CE
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L120
Turbo-odmuchiwacz DSDT-L1200
Zespół szczotkowy czyszczący (góra/dół) DSDT-L1200
Szczotkarko-odmuchiwarka DSDT-L1200
Turbo-odmuchiwacz DSDT-L1200
Zespół szczotkowy czyszczący (góra/dół) DSDT-L1200