Maszyny używane

Nasza firma dysponuje także bogatą ofertą sprawnych i niezawodnych używanych maszyn stolarskich: linii olejowej LO-400, szlifierki bębnowej DSB oraz szlifierki SP300x3C. Maszyny do obróbki drewna to obowiązkowe wyposażenie każdego zakładu stolarskiego czy meblarskie. Za pomocą linii do olejowania deski podłogowej można równomiernie rozprowadzić czynnik na powierzchni drewna. Maszyna do drewna składa się z walcowej nakładarki oraz przenośnika taśmowego, składającego się z jednostek rozcierających. Takie maszyny stolarskie służą do dokładnego nakładania oleju lub wosku.

Linia olejowa LO-400 świetnie sprawdza się w przypadku desek podłogowych o charakterze rustykalnym. Nasze maszyny do obróbki drewna idealnie radzą sobie z materiałem posiadającym fazę z dwóch lub czterech stron – w takim przypadku należy zastosować wały z miękkiej gumy, za pomocą których można rozprowadzić czynnik zarówno w głąb struktury, jak i na fazę. Linia olejowa LO-400 to maszyna stolarska, która działa również w przypadku desek płaskich – w takim przypadku należy użyć wałów z twardej gumy.

Proponowane używane maszyny do drewna składa się z trzech jednostek rozcierających. Pierwsze dwie z nich pełnią funkcję rozcierającą – czynnik zostaje nałożony na powierzchnię deski. W zależności od rodzaju wosku lub oleju należy zastosować odmienne typy włosia. Istnieje możliwość regulacji prędkości pracy każdej jednostki w maszynie do obróbki drewna. Z kolei trzecia jednostka rotacyjna przypomina cylinder – służy do ujednolicenia powierzchni. Za jej pomocą maszyna stolarska może rozprowadzić wosk lub olej wzdłuż struktury drewna. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku zastosowanie czynników kolorowych, np. z dodatkiem pigmentu.

Nasze używane maszyny stolarskie – w tym doskonała linia olejowa LO-400 – umożliwiają montaż dodatkowych jednostek rozcierających, których podstawowym zadaniem będzie polerowanie. Sterowanie maszyną do obróbki drewna odbywa się z poziomu pulpitu dotykowego lub specjalnej skrzynki sterowniczej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat pozostałych używanych maszyn do drewna: szlifierek tradycyjnych oraz szlifierek bębnowych. Nasza oferta maszyn stolarskich jest dostosowana do realnych potrzeb każdego zakładu stolarskiego czy meblarskiego.

 

 1. LO400 nr 1

  Linia olejowa LO-400

  • rok produkcji 2010
  • cena 10500 eur

   

 2. DSB

  Szlifierka bębnowa DSB

  • rok produkcji 2005
  • cena 1100 eur

   

 3. SP300X3 KLAPA

  Szlifierka SP300x3C

  • rok produkcji 2007
  • cena 9500 eur